Спортсмени, вчені, митрополит і корупціонери: кого визнавали “Людиною року” Миколаєва за всю історію нагороди

 

Велике місто корабелів, в якому на воду спускали не відремонтовані катера, як зараз, а щойно зібрані танкери і військові судна, з кожним роком залишає дані досягнення тільки в історії. Сьогодні від колишньої могутності Миколаєва залишилося лише модернізований гасло – “Місто на хвилі”. Молодь або залишає малу батьківщину, або вибирає для заробітку і особистого розвитку сферу IT-технологій. Місто змінюється і намагається йти в ногу з часом. А діди все ще пам’ятають, як стояли зміну на заводі імені 61 комунара, пише mykolayivski.info.

Як би там не було, кожна епоха славиться своїми героями і кумирами. Знакових миколаївців в усі часи, які будували і розвивав місто, сьогодні легко впізнати в числі номінантів на звання “Городянин року”. Ця відзнака з’явилася не так давно, за створення почесного знаку Миколаївська міськрада проголосувала в 1996 році, тоді ж і був визначений перший переможець. Відзначимо, що отримати даже звання може будь-який миколаївець, кий будь-яким чином вплинув на розвиток, просування і прославлення Миколаєва. Або зробив героїчний вчинок. А таких було чимало.

За підсумками 2019 року “Людиною року” обрали аграрія

Крайньою переможниця конкурсу, за підсумками 2019 року, стала відомий меценат, політик, депутат обласної ради Надія Іванова. На даний момент вона очолює аграрну фірму «Золотий колос». Також переможниця номінації “Людина року” в свій час балотувалася в нардепи по 129-му округу. Крім того комісія визначили ще 11 переможців конкурсу “Городянин року” в різних галузях.

1

 

Якщо про сучасників ми знаємо досить багато, то хотілося б згадати з чого все починалося і як склалася подальша доля головних переможців конкурсу від 1996 року і до нашого часу.

Першим городянином, який отримав високе визнання, став Валерій Карнаух

Першим миколаївцем, якого вибрали “Людиною року” став відомий книговидавець Валерій Карнаух. Через 20 років, після визнання його роботи на благо Миколаєва, на будівлі видавництва «Можливості Кіммерії» встановили меморіальну дошку на його честь. Журналісти і письменники неодноразово заявляли, що саме завдяки багаторічній відданості Карнауха своїй справі, в Миколаєві розвивалася видавнича справа.

2

 

У 1997 році звання отримав глава правлінь Миколаївського пивзаводу “Янтар” Валерій Бажов. Саме під його керівництвом було повністю модернізовано технологію виробництва пива, завдяки чому завод “Янтар” увійшов до шістки кращих виробників пінного в країні.

Ще одним знаковим городянином Миколаєва в 1998 році був визнаний Микола Круглов. На той момент політик покинув посаду Міністра транспорту України і очолив облдержадміністрацію. Також Круглов три скликання поспіль обирався нардепом Верховної Ради. Фактично, він на різних топових посадах керував Миколаївщиною з 1985 по 2014 рік.

3

Єдиний міський голова, який став “Людиною року”

Першим і єдиним мером, який був визнаний “Людиною року” в 1999 році став градоначальник Анатолій Олійник. Хоч він і пробув на посаді лише 2 роки з 1998 по 2000 рік, але встиг зробити дуже багато для Миколаєва. Під його керівництвом міськрада ліквідувала всі борги по заробітній платі, а також перед Пенсійним фондом. На жаль, в лютому 2000 року Анатолій Олійник помер від раку.

4

 

У 2000 році Конкурсна комісія вирішила, що премію пора вручати науковому герою своєї справи, академіку інженерних наук, а за сумісництвом гендиректору ПО “Зоря” Володимиру Холявко. Також громадський діяч в 1997 році став почесним миколаївцем. Під його керівництвом були створені унікальні газотурбінні прилади для військових і цивільних судів.

Олімпійська чемпіонка і рекордсменка Інга Бабакова

Першою жінкою, яка домоглася такого високого звання в 2001 році стала Інга Бабакова. Світова чемпіонка і володарка бронзи Олімпійських ігор 1996 року, в 1995 році стала чемпіонкою світу з стрибків у висоту. Також їй належить світовий рекорд серед легкоатлеток старших 35 років.

5

Віктор Бездольний “підмочив” репутацію конкурсу корупційними скандалами

У 2002 році список кращих представників міста корабелів очолив Віктор Бездольний. Свого часу він займав посаду президента Асоціації Лоцманів України, а також очолював державне підприємство «Дельта-Лоцман». На жаль, працювати і далі в рамках закону на благо міста в переможця конкурсу не вийшло і вже в 2007 році його зловили на розкрадання коштів з державного бюджету в особливо великих розмірах. Бездольний провернув аферу більше ніж на 3 млн гривень.

6

 

Ще один представник інтелектуальної еліти міста Юрій Бордін став переможцем конкурсу в 2003 році. Заслужений машинобудівник країни зумів з посади токаря дослужиться до гендиректора державного підприємства “Зоря” – “Машпроект”. Академік і лауреат Держпремії з науки і техніки в 2014 році був названий Героєм країни.

У 2004 році перемогу в конкурсі отримує заслужений економіст Сергій Прудкий. У 80-х він встиг попрацювати на Самульскому судноремонтно-суднобудівному заводі, а пізніше очолив обласне відділення АППБ “Аваль”.

Олексій Вадатурський двічі ставав “Людиною року”

Варто зазначити, що неодноразово в різні роки в різних номінаціях було відзначено гендиректора компанії “НІБУЛОН” Олексія Вадатурського. Пальму першості він отримав в 2005 і 2007 році, тоді ж став віце-президентом Зернової асоціації України. Вадатурський входить в топ найбагатших людей країни з активами в майже 500 мільйонів доларів.

7

 

Першим культурним діячем, який очолив список “Городян року” в 2006 році став знаменитий живописець і народний художник України Андрій Антонюк. Описуючи картини Антонюка, критики відзначають гармонійне поєднання народних мотивів і модерну. Його перша виставка робіт відбулася більше півстоліття тому і носила назву “Карпатські мотиви”. Спадщина художника унікальна і просто безцінна, тому його експозиції в Шанхаї, Чикаго, Варшаві, Москві і Торонто завжди користувалися популярністю.

2008 подарував світові нове спортивне відкриття, а Миколаєву ще один привід для гордості

Шаблістка світового рівня з Миколаєва – це звучить гордо! Юна спортсменка Ольга Харлан може похвалитись десятком нагород, кубків Європи та світу. Взагалі, 2008-й став знаковим для фехтувальниці. У цьому році вона стала олімпійською чемпіонкою в командному змаганні, а також володаркою звання кращої спортсменки України. Місто також зазначило її спортивні досягнення і визнало “Людиною року”. Шаблістка досі радує своїх шанувальників чудовими результатами і виводить країну в переможці на найпрестижніших змаганнях.

8

Питирим отримав сан Митрополита і звання “Городянина року”

Крім успішних діячів культури, спорту і управлінців, почесну відзнаку в 2009 році отримав Микола Старинський – Митрополит Миколаївський і Вознесенський Питирим. Релігійний діяч практично з отриманням Україною незалежності очолює Українську Православну церкву в області. Свій сан він отримав в 2009 році. Примітно, що Питирим досі служить церкві Московського Патріархату, а в 2018 році і зовсім забороняв священикам продовжувати служіння, якщо вони визнали і перейшли в Українську Православну Церкву.

9

Роком пізніше список городян, які зробили неоціненний внесок у розвиток Миколаєва, поповнив головний тренер команди України зі стрибків на батуті Володимир Горжий. Тренерською діяльністю він займається з 1956 року. За весь цей час під його керівництвом спортсмени отримали близько 200 медалей, майже половина з яких найвищого ґатунку.

“Хліб усьому голова” вирішила конкурсна комісія в 2011 році

 “Людиною року” за рішенням комісії в 2011 році став генеральний директор ВАТ «Миколаївхліб» Анзор Ішхнелі. Під його керівництвом підприємство, на той момент, вже було 12 років. Ще на початку своєї кар’єри Ішхнелі вже отримував звання “Городянин року” за значні досягнення в розвитку харчової промисловості міста та області.

Ряд вчених в числі переможців конкурсу в 2012 році продовжив і ректор Миколаївського національного аграрного університету В’ячеслав Шебанін. Науковий ступінь професора він отримав ще в 1992 році. За час роботи він встиг оформити два патенти і зробити 11 винаходів.

У 2013 році в премію знову прийшло мистецтво. “Людиною року” став народний артист України і керівник Українського театру Микола Берсон. Свою професійну діяльність театрал почав ще в селі Щербані на Вознесенщині, Миколаївський театр він очолив в 1988 році.

10

Легендарна 79-ка отримала високе визнання миколаївців

Складне політичне становище і події на Сході країни також внесли свої зміни в хід конкурсу. У 2014 році вперше звання “Городянин року” отримала не конкретна персона, а особовий склад відомої своїм героїзмом і відданістю країні Миколаївської 79-ї окремої аеромобільної бригади.

У 2015 році конкурсна комісія не збиралася для вибору переможців конкурсу.

У 2016 році “Людиною року” обрали знаменитого миколаївського поета і публіциста Дмитра Кременя. Взагалі поет родом із Закарпатської області, починав свою творчу діяльність учителем в смт Казанка, пізніше переїхав до Миколаєва, який і став його другою батьківщиною. За життя Дмитро Кремінь випустив близько 20 поетичних збірок.

У 2017 році перемогу в номінації здобув Президент агрохолдингу «Agrofusion» Сергій Сипко. З 1995 року Сипко також очолював ТОВ “Сандора”.

Були й ті, хто паплюжив високе звання

Варто відзначити, що за два десятиліття звання “Городянин року” – “Людина року” отримувало чимало гідних людей, які будували і своїми досягненнями прославляли місто корабелів. Але, траплялося й таке, що влада і фінансовий ресурс одурманювали переможців. Крім Віктора Бездольного, який попався на розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах, піддався спокусі і Герой країни Микола Романчук. У 2009 році, перебуваючи на посаді депутата облради, він був удостоєний звання “Городянин року” в номінації Інвестиційно-інноваційний проект року. У 2014 році Романчук очолював Миколаївську ОДА, після обіймав посаду заступника голови облдержадміністрації, поки не попався на хабарі.

11

 

3 червня 2016 року СБУ затримало чиновника вищого ешелону влади за підозрою в отриманні хабара в розмірі 90 тисяч доларів. Дане затримання прогриміло на всю країну, але справа досі не знайшла свого логічного завершення. Представники правоохоронних органів неодноразово констатували, що справа навмисне затягується. Якщо спочатку йшлося про те, що до ряду злочинів були причетні і інші високопоставлені чиновники, то на даний момент жодного обвинувального акта на інших осіб не складено. За час слідства Романчук уже встиг прославитися мережею тунелів, які з’єднують між собою кілька особняків, золотими злитками в підвалах, а також іконами і антикваріатом.

“Людина року” – гордість і надія Миколаєва

Таким чином, аналізуючи історію міста через призму конкурсу “Людина року”, можна з упевненістю сказати, що місту є ким пишатися. Ольга Харлан, Митрополит Питирим, Олексій Вадатурський, Юрій Бордін, Анатолій Олійник, а тепер і Надія Іванова назавжди вписали свої імена в історію міста. Вони і переможці інших категорій сьогодні є інтелектуальною, спортивної і бізнес елітою міста, а значить і всієї країни.

Примітно, що крім основних переможців вже стало доброю традицією вибирати “Надію року”. У 2019 їй стало п’ятеро дітей. Серед них випускник другої гімназії Антон Адубецкий, восьмикласник Іван Вітовець, третьокласник Олексій Косигін, а також спортсмени Сімур Мірзоєв і Ярослав Піталов. А якщо у міста є ті, хто подають надію, значить у Миколаєва ще все попереду. Попереду нові висоти і нові грандіозні проекти. Головне любити рідне місто і працювати на його благо.

Як підготуватися до іспиту на отримання водійських прав

Отримання водійських прав є важливим етапом в житті, що відкриває безліч можливостей та забезпечує велику міру незалежності. Для успішної підготовки до іспиту на отримання...

Марк Кропивницький – людина, яка привезла театр до Миколаєва

На всебічний розвиток міста та області впливало багато чинників та історичних особистостей. Деякі з них були народжені в Миколаєві, інші прожили тут своє життя...
.,.,.,.